Specjaliści

Urolog

W The Whole Body Clinic opiekujemy się Tobą kompleksowo, dlatego rozszerzyliśmy nasze usługi o urologię. U nas z łatwością zrobisz wszystkie badania – na miejscu i bez kolejek, ponieważ szanujemy Twój czas. Plan leczenia ustalamy indywidualnie, ponieważ każdy Pacjent jest dla nas inny i wymaga innego podejścia. Ze względu na najwyższy komfort naszych Pacjentów oraz specyfikę badań urologicznych, zapewniamy też odpowiednią atmosferę w naszym gabinecie.

Czym zajmuje się urolog?

Urolog to lekarz specjalizujący się w badaniu i leczeniu schorzeń układu moczowego, a niekiedy także płciowego. Do specjalisty urologa powinny więc udać się osoby, które odczuwają dyskomfort lub dolegliwości związane z tymi układami. Mylnie uważa się także, że urolog jest specjalistą, który przyjmuje jedynie mężczyzn. Badania urologiczne są jednak niezwykle istotne również w przypadku kobiet.

Doskonale rozumiemy, że wizyta u urologa bywa dla pacjentów wstydliwa i wiązać się może z dużym stresem. Nasi specjaliści dokładają jednak wszelkich starań, aby Pacjenci naszej kliniki czuli się w czasie badania swobodnie i komfortowo.

Kiedy należy udać się do urologa?

Jedną z najczęstszych dolegliwości, z którymi pacjenci udają się do urologa, są zaburzenia związane z układem moczowym. Należą do nich między innymi: zapalenie pęcherza moczowego, częstomocz, problemy z nietrzymaniem moczu lub też krwiomocz.

Nie są to jednak jedyne dolegliwości, które powinny zostać skontrolowane podczas badania urologicznego. Do pozostałych z nich należą:

  • Ból lub obrzęk narządów płciowych,
  • Zmiany skórne w okolicy narządów płciowych,
  • Zaburzenia erekcji,
  • Podejrzenie nowotworów jąder, nerek, pęcherza lub prostaty,
  • Stany zapalne narządów płciowych lub dróg moczowych.

Powodów do wizyty kontrolnej może być jednak znacznie więcej. W rzeczywistości nawet ból w dolnej części pleców lub też w okolicy podbrzusza powinien być sygnałem do umówienia się na konsultację urologiczną.

Dodatkowo w przypadku mężczyzn powyżej 45 roku życia, zaleca się raz do roku przeprowadzenie badania per rectum, czyli badania prostaty. Jest to krótkie i bezbolesne badanie, które stosowane regularnie ułatwia wczesne wykrycie zmian chorobowych związanych z nowotworem gruczołu krokowego.

Profilaktycznie urologa powinniśmy odwiedzać raz do roku, niezależnie od płci, wieku czy też tego czy odczuwamy aktualnie jakiekolwiek ze wspomnianych wcześniej dolegliwości.

Jak wygląda wizyta u urologa?

Wizytę u urologa zaczyna się zazwyczaj od przeprowadzenia wywiadu z Pacjentem. Lekarz zadaje serię pytań dotyczących ogólnego stanu zdrowia i przyjmowanych na co dzień leków (o ile takie występują).

Następnie urolog przechodzi do pytań dotyczących samego schorzenia, z którymi pacjent się zgłosił. Są to najczęściej pytania dotyczące samych objawów, stopnia ich nasilenia i czasu, od jakiego występują.

Później lekarz przechodzi do właściwego badania, skupiające się na dokładnym obejrzeniu podbrzusza oraz narządów płciowych. Najczęściej stosowanym badaniem jest badanie palpacyjne, czyli przez dotyk. Przeprowadzone może zostać także badanie USG, a w zależności od występującego schorzenia, pacjent może zostać skierowany na dodatkowe badania czy też testy, np. Badanie krwi lub moczu.

W zależności od danego schorzenia oraz wyników badań specjalista opracowuje plan leczenia oraz w razie konieczności przepisuje odpowiednie leki.

Jak przygotować się do wizyty u urologa?

Przed odwiedzeniem lekarza urologa, warto jest przygotować odpowiednie informacje. Jeśli takowe posiadamy, najlepiej zaopatrzyć się w aktualne wyniki badań krwi, moczu oraz USG. Może to znacznie skrócić czas wizyty oraz pomóc lekarzowi w postawieniu diagnozy, bez konieczności zlecania dodatkowych badań.

Dobrze jest także przygotować się na pytania, które może zadać nam lekarz, czyli sporządzić wcześniej listę przyjmowanych leków. Powinny się na niej znaleźć także leki bez recepty oraz przyjmowane preparaty ziołowe i suplementy diety.

Istotne jest także zadbanie o higienę okolic intymnych. Pomoże to zadbać zarówno o komfort pacjenta, jak i lekarza.

Cennik zabiegów

Urolog

Konsultacja urologiczna
150 zł
Konsultacja urologiczna + USG moszny
230 zł
Konsultacja urologiczna + usg moszny + usg transrektalne prostaty (TRUS)
300 zł
Konsultacja urologiczna + USG transrektalne prostaty (TRUS)
230 zł
Konsultacja urologiczna + USG układu moczowego
230 zł
Konsultacja urologiczna + USG układu moczowego + USG transrektalne prostaty (TRUS)
300 zł
USG moszny i jąder
120 zł
USG przezodbytnicze TRUS
120 zł
USG układu moczowego
120 zł

Opinie
naszych pacjentów

zapraszamy do kontaktu

Zostaw swój numer telefonu
oddzwonimy do Ciebie, aby umówić termin wizyty