Specjaliści

Dermatolog

Szukasz dobrego dermatologa w Gdyni? Świetnie trafiłeś – w The Whole Body Clinic leczymy interdyscyplinarnie, więc nie skupimy się jedynie na Twojej skórze. Wszelkie problemy dermatologiczne diagnozujemy i leczymy w oparciu o konsultację ze specjalistami innych dziedzin medycyny – a to wszystko na miejscu i w dogodnych terminach! Niezwykle ważna jest dla nas głęboka diagnostyka, dlatego w naszej ofercie znajduje się też dermatoskopia – badanie pozwalające określić charakter znamion na skórze.

Dążymy do znalezienia przyczyny i odzyskania równowagi całego organizmu, a nie tylko do zaleczenia objawów – dzięki temu po zakończonej terapii Pacjent w pełni wraca do zdrowia.

dermatolog Gdynia

Dermatolog to lekarz specjalizujący się w zakresie profilaktyki, diagnozowania oraz leczenia skóry i jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Zmiany skórne mogą mieć różny charakter. Zadaniem dermatologa jest zbadanie i rozpoznanie przyczyny ich powstania i na tej podstawie przygotowanie indywidualnego planu leczenia. W naszej klinice leczymy holistycznie. Jeśli wymaga tego dany przypadek, nad powrotem do zdrowia danego pacjenta pracuje zespół lekarzy, specjalistów z różnych dziedzin medycyny, w tym dermatolog.

Czym zajmuje się dermatologia?

Dermatolog bada i diagnozuje zmiany skórne, aby następnie wdrożyć odpowiednie leczenie. Badanie odbywa się najczęściej przy użyciu dermatoskopu – urządzenia powiększającego pole widzenia. Pozwala ono na precyzyjnie przyjrzenie się zmianie. W celu potwierdzenia wstępnej diagnozy lekarz może skierować pacjenta na dalsze badania diagnostyczne, takie jak pobranie krwii.

Na podstawie otrzymanych wyników dermatolog dobiera właściwe metody leczenia. Może on zalecić przyjmowanie leków antywirusowych lub antybiotyków. Mogą mieć one postać tabletek, kremów, maści lub płynów. Lekarz może zastosować różne techniki zabiegowe, aby usunąć niektóre zmiany skórne, np. krioterapię lub zabiegi chirurgicznego wycięcia i zbadania. Wszystkie one są bezbolesne, a jeśli jest taka potrzeba, wykonywane przy zastosowaniu skutecznego znieczulenia. W niektórych przypadkach leczenie będzie wymagało współpracy z dietetykiem, który przygotuje i pomoże wdrożyć odpowiednią dietę.

Jeśli istnieją ku temu wskazania, przeprowadzamy leczenie wielospecjalistyczne. Nad zdrowiem pacjentów czuwa grono specjalistów, których połączenie sił to gwarancja skutecznego i profesjonalnego leczenia – nie tylko skutków choroby, ale przede wszystkim jej przyczyny.

Działy dermatologii

Obszar leczenia dermatologicznego jest bardzo szeroki. Podzielić go można na kilka dziedzin:

  • dermatologia kliniczna – leczenie chorób skóry oraz włosów i paznokci,
  • dermatologia doświadczalna – badania doświadczalne składu skóry oraz funkcji, jakie pełni w organizmie człowieka,
  • hematologia dziecięca – leczenie chorób skóry u najmłodszych pacjentów,
  • kosmetologia – leczenie i poprawa kondycji skóry poprzez dobranie właściwych kosmetyków i delikatnych zabiegów kosmetycznych,
  • medycyna estetyczna – badanie, pielęgnowanie i przywracanie pięknego wyglądu skóry przy pomocy różnego typu zabiegów.

Lekarz dermatolog posiada rozległą wiedzę, którą służy, pracując w każdej z powyższych dziedzin.

Kiedy udać się do dermatologa?

Pacjenci najczęściej wybierają się do do dermatolog w momencie wystąpienia niepokojących ich zmian skórnych. W efekcie okazują się one zazwyczaj trądzikiem, atopowym i łojotokowym zapaleniem skóry, egzemą, zmianami barwnikowymi, rumieniem, grzybicą, kurzajkami, opryszczką, łuszczycą, czy też bielactwem. Dermatolog zajmuje się także diagnozowaniem i leczeniem schorzeń związanych z łysieniem, łupieżem, nadmierną potliwością, a nawet nowotworami skóry.

Cennik zabiegów

Dermatolog

Konsultacja dermatologiczna
150 zł
Konsultacja z zakresu medycyny estetycznej
150 zł

Opinie
naszych pacjentów

zapraszamy do kontaktu

Zostaw swój numer telefonu
oddzwonimy do Ciebie, aby umówić termin wizyty